Jdi na obsah Jdi na menu
 


Made in Sweden

16. 4. 2018

Všechno si natrénovali. Vteřinu po vteřině. Každý pohyb. Žádný svědek nebude schopen říct, co se vlastně stalo, žádný policista nebude schopen najít jedinou stopu. 

Když se třem bratrům před mnoha lety rozpadla rodina, semklo je to. Leo, Felix a Vincent. Jsou proškolení v násilí všeho druhu, protože v něm vyrostli, a to jediné, co je naučil jejich tyranský otec, je přesvědčení, že každý úder musí být vrácen. A budou-li držet spolu, tak budou neporazitelní. Začalo to přepadením muničního skladu. Následoval útok na obrněné vozidlo, převážející peníze. A pak už jde jedna loupež za druhou... 

Jak to, že to bylo tak snadné? Tři bratři a jejich přítel z dětských let, všem jim bylo kolem dvaceti, smrkáči bez vzdělání, kteří se rozhodli, že úspěšně provedou loupež zbraní - největší loupež ve švédských, skandinávských, západoevropských dějinách-, a pak ji zkrátka provedli. Stačily jim k tomu znalosti ze stavebnictví, hodně plastické trhaviny a nejstarší bratr, který věděl, co znamená vzájemná důvěra. 

Made in Sweden je román o nejbezohlednějším a současně nejvynalézavějším gangu, jaký kdy Švédsko zažilo. O bankovních lupičích, kteří přišli odnikud. Ale také o jedné rodině, sourozenecké lásce, jež nezná hranic, a o otcích a synech. O skutečnosti, která se stává fikcí - Made in Sweden je příběh volně inspirovaný činností tzv. Vojenského gangu (Militärligan), který působil ve Švédsku v 90. letech. 

 

Náhledy fotografií ze složky Made in Sweden

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář