Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hněv nebes

30. 7. 2018

Frankfurt 1342. Směrem k městu se z jihu řítí prudká bouře. Obyvatelstvo o tom však zatím nemá tušení. Schyluje se k jedné z nejhrozivějších povodní v německé historii: povodni svaté Máří Magdaleny. 

Philippa, dcera převozníka, potkává na břehu Mohanu zmateného muže. Pamatuje si pouze jméno města Frankfurt a své nové jméno Mathias, jinak zcela ztratil paměť. Philippa se rozhodne, že mu pomůže se skládáním mozaiky jeho identity. Jak se příběh vyvíjí, sbližují se, ačkoli je Philippa zasnoubená. Mezitím do Frankfurtu přijíždí další muž: Bernhard Ascanius, rytíř a nelegitimní potomek kdysi bohaté a mocné rodiny Ascaniů. Sní o obnovení významnosti a cti rodinného jména. 

Ve městě je také ubytován císař Ludvík IV., který svolal neoficiální říšský sněm, protože jeho nepřítel Karel Lucemburský dělá vše pro to, aby ho sesadil z trůnu. Císařská garda má zprávy o atentátníkovi, který by měl zabít císaře, a podezření padá na Mathiase. Vše však změní bouře a ničivá povodeň, jež dorazí do města. Kdo zastihne císaře dřív, vrah nebo zachránce? 

 

Náhledy fotografií ze složky Hněv nebes

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář