Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtrnáctá kolonie

4. 10. 2018

Na Sibiři se scházejí dva muži z protilehlých stran barikády. Měla to být pragmatická schůzka, ale skončila střelbou. A Cotton Malone teď už ví, že se před Alexandrem Zorinem, bývalým důstojníkem KGB, musí mít opravdu na pozoru. 

Alexandr Zorin je milovníkem starých časů: jeho neotřesitelná loajalita k bývalému Sovětskému svazu se po zhroucení sovětského impéria přetavila v nenávist vůči Spojeným státům a bezmeznou touhu po odvetě. A nyní tento muž míří do Severní Ameriky, konkrétně do sídla navenek nenápadného bratrstva, jež kdysi poskytovalo rady nejednomu americkému prezidentovi. Jednou z nich byl i návrh vojenské invaze do Kanady, která se měla stát čtrnáctou kolonií Spojených států. Může se v té dávné historii skrývat dynamit, který rozvrátí Spojené státy podobně, jako byl rozvrácen Sovětský svaz? 

Do inaugurace nového prezidenta USA zbývají už jen hodiny. Zorinův plán je geniálně načasovaný: pokud se mu všechno vydaří, zavládne v Americe totální politický chaos. Dokáže se Malone přesunout z Ruska do Bílého domu dřív, než bude pozdě? 

 

Náhledy fotografií ze složky Čtrnáctá kolonie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář