Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodiny z kostí.

4. 6. 2018

Patnáctiletá Holly po zuřivé hádce s matkou zabouchne dveře za svým starým životem. Holly však není obyčejná puberťačka na útěku: jako vnímavé dítě kdysi slyšela hlasy, které znala jenom jako "rádiové lidi", a je přímo hromosvodem pro parapsychické jevy. Když nyní prochází anglickým venkovem, podivná setkání a souhry náhod přetvářejí její realitu tak, až se začne podobat oživlé noční můře. Neboť Holly upoutala pozornost skupinky nebezpečných mystiků - a jejich nepřátel. Ztracený víkend je však pouze předehrou k šokující události, která nezvratně poznamená její rodinu. Ozvěna této nevyřešené záhady bude rezonovat každým desetiletím Hollyina života a dotkne se každého, koho bude Holly milovat - dokonce i těch, kteří se ještě nenarodili. 

A právě osud Holly Sykesové, nahlížený očima různých lidí v průběhu přibližně šedesáti let, je tmelem spojujícím příběhy dalších protagonistů Hodin z kostí - studenta z Cambridge, který usiluje o bohatství a vliv, rozpačitého otce, jenž si připadá naživu, pouze když podává zpravodajství z okupovaného Iráku, spisovatele středního věku, jenž truchlí nad svým vyhnanstvím ze žebříčku bestsellerů -, kteří všichni sehrají roli v nadpřirozené neviditelné válce na okrajích našeho světa. 

Ze středověkých švýcarských Alp přes australskou buš devatenáctého století a hotel v Šanghaji až do výstavného domu na Manhattanu v blízké budoucnosti a na postapokalyptický irský venkov se jejich příběhy rozvíjejí a spojují v okamžicích jak každodenních, tak téměř zázračných. Hodiny z kostí tvoří kaleidoskop plný výrazných postav a možných světů, který přímo prosí o to, abychom ho rozebrali a opět poskládali dohromady. 

 

Náhledy fotografií ze složky Hodiny z kostí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář