E-KNIHY

Nabídka výpůjček e-knih v Městské knihovně Úvaly

Úvalská knihovna ve spolupráci se společností eReading.cz poskytuje svým čtenářům půjčování e-knih.

Jelikož se jedná o novou službu, budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu a vaše názory.

E-knihy lze číst pouze na čtečkách eReading.cz, telefonech a tabletech s OS Android (verze 2.4 a vyšší) a iOS pomocí bezplatné aplikace eReading.cz.

• Služba je poskytována pouze registrovaným čtenářům a to ZDARMA
  • E-knihy lze vypůjčit prostřednictvím katalogu Carmen
  • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha znepřístupní a výpůjčka zmizí z vašeho zařízení
  • Stejnou e-knihu si může vypůjčit neomezený počet čtenářů

Jak postupovat před prvním půjčením e-knihy

• musíte být registrovaným čtenářem naší knihovny
  • musíte mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadaný e-mail (můžete ho zadat u knihovníka v knihovně nebo přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Carmen)
  • jako přihlašovací údaje do katalogu Carmen použijete: vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny), heslo je prvních 6 číslic vašeho rodného čísla
  • musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně

Podrobný návod najdete na stránkách eReading.cz v záložce Jak číst eknihy

V případě jakýchkoli nejasností a dotazů neváhejte a obracejte se přímo na knihovnice Městské knihovny Úvaly.